Zvládněte hravě pohovor v angličtině

Hlásíte se o místo v nadnárodní společnosti? Dost možná budete dělat přijímací pohovor v angličtině. Jak zvládnout pohovor hravě a s grácií?

Mnoho lidí se bojí pohovoru v angličtině, ale zcela zbytečně. Personalisté počítají s tím, že sem tam zapomenete slovíčko nebo použijete chybně čas. Důležité je dokázat vyjádřit myšlenku a dokázat, že nepotřebujete mluvit „rukama a nohama“. I na pohovor v angličtině se můžete dopředu připravit. Tady je pár tipů, jak na to.

1. Nacvičte si řeč

Tohle jistě není váš první pohovor, už víte, jak to chodí. Personalista bude chtít vědět, kde jste pracovali předtím, jaké máte zkušenosti. Může se zeptat na vaše koníčky. Určitě se bude ptát, jaké očekáváte platové podmínky a proč jste vhodným kandidátem.

Na všechny tyto otázky se můžete připravit dopředu. Stoupněte si před zrcadlo a alespoň dvakrát si odříkejte odpovědi. Získáte tím také sebejistotu. Důležité fáze najdete třeba v tomto článku jazykové školy LITE.

shutterstock_60828355

2. Zkuste intenzivní kurz

Pokud máte pochyby o své angličtině, přihlaste se na intenzivní kurz. Celá řada jazykových škol dělá minikurzy k pohovoru. Lektor s vámi projde tato témata a poradí vám, jak se prezentovat lépe.

3. Mluvte v soukromí

Pokud anglicky nemluvíte denně, pomůže, když se rozmluvíte. Pokud se vám nechce na kurz, požádejte přátele o pomoc. Vyrazte si na kávu nebo do restaurace a mluvte spolu jen anglicky. Oprášíte tak svoje znalosti a přízvuk, který vám už možná trochu rezaví.

4. Nebojte se chyb

Mnoho uchazečů se bojí chybovat. Raději mlčí a v hlavě si připravují celou větu, než aby v ní třeba prohodili slova nebo popletli čas. To je špatně. Pokud máte adekvátní zkušenosti, přeřeknutí nikoho z míry nevyvede.

5. První dojem

Stále platí, že musíte udělat první dojem. Musíte nechat nervozitu za dveřmi. Přijďte v obleku nebo kostýmku, zvolte decentní líčení. Přijďte na čas. Nezapomeňte pozdravit a pořádně stisknout ruku všem, se kterými se budete seznamovat. Není nic horšího než podání ruky ve stylu leklé ryby. Právě toto vystupování, vám zajistí body navíc. Pamatujte si, že úsměv dělá zázraky. Tipy a triky, jak se připravit na pohovor najdete zde.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*