Zjednodušte si školní administrativu

Školy jsou neustále zahlceny administrativou. Je jasné, že některé záznamy je třeba dodržovat, například studijní výkazy a osnovy, jiné jsou naopak jen přítěží.

Učitelé si často stěžují, že kvůli výkazům a administrativě nemají čas na kreativní pedagogickou práci, byť by se jí rádi věnovali. Jejich stížnosti před časem otiskly například Učitelské noviny.

Školství se postupně uvolňuje. Mnoho škol se již nedrží státem daných osnov, ale utváří si vlastní studijní plány, které podle mínění jejích učitel žákům více vyhovují. O těchto studijních plánek ale musí vést pečlivé záznamy. Školy dále musejí pořádat správní řízení, výroční zprávy a samozřejmě řešit také zaměstnaneckou agendu. Mnoho ředitelů si pak stěžuje, že pro samé papíry nemají čas rozvíjet školu dál.

škola

Papírování nadměrně zatěžuje učitele

Vstupte do roku 2016 efektivně

V 21. století není potřeba vypisovat veškerou administrativu na papír. Celou řadu povinných údajů lze řešit elektronicky. Stačí, pokud si škola pořídí datovou schránku, skrze ní pak lze snadněji a efektivněji komunikovat s odbory na ministerstvu školství a například řešit dotazy na žáky či studijní výkazy.

Velký problém je také řešení mezd. Průměrná základní škola bude mít minimálně 25 učitelů, a to nemluvíme o nepedagogických pracovních od školníka až po ředitele. Při tomto počtu je již řešení mezd náročné. Obzvláště pokud má každý kantor jiný počet odučených hodin, někteří mají příplatky za třídnictví a tak podobně.

Existuje software, který pomůže zpracovávat mzdy efektivně a rychle. Některé z nich umí i připravit výkaz pro Ministerstvo školství ohledně vývoje mezd. Samozřejmě i takových pomocníků je na trhu vícero. Proto vybírejte s ohledem na potřeby své školy. Jiné požadavky má základní škola v Zelené Lhotě uprostřed Šumavy jiné například Karlova univerzita nebo mezinárodní soukromá škola.

administrativa

Řešte administrativu efektivněji elektronicky

Získejte software se slevou

Školy se potýkají také s nedostatkem financí. Například společnost Vema proto připravuje každoročně vánoční slevu pro školy. Nyní lze software na řízení mezd pořídit s výraznou slevou, respektive zaplatíte jen související služby a licenci k použití programu získáte zdarma. Akce platí až do konce ledna 2016. Přesvědčte se, jak jsou spokojené jiné školy, které software používají.

Elektronicky se také dá řešit BOZP, o tom jsme ostatně psali nedávno.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*