Zájem o pracovníky v bezpečnosti roste: jak se kvalifikovat?

Zájem o pracovníky v oboru bezpečnostních služeb stále roste. Pracovat v oboru bezpečnosti nechce jen dobrý úsudek, ostražitost a kondici, ale především velkou znalost v oblasti právních úprav činností bezpečnostních složek, základy sociální psychologie i znalosti při poskytování neodkladné první pomoci.

Pokud si potřebujete doplnit vzdělání a znalosti v tomto obru a chcete se uplatnit na pozicích jako např. strážný, pracovník bezpečnostní služby, či ostraha objektů, jste na správné adrese. V článku vám představíme možnosti, jak se pro práci v tomto odvětví kvalifikovat.

To, že nemáte vystudovanou školu zaměřující se na bezpečnost či ochranu majetku neznamená konec, máte stále šanci se s pomocí široké nabídky kurzů v oboru dovzdělat a získat kvalifikaci. Podmínkou pro absolvování takovýchto kurzů je trestní bezúhonnost a chuť se učit.

Kurzy pro bezpečnostní pracovníky a strážné

Osnovou a obsahem takovýchto kurzů jsou znalosti právních dokumentů jako Listiny základních práv a svobod, Občanského zákoníku, Trestního zákona, Zákona o přestupcích či o zbraních a střelivu. V kurzech se vyučují předměty jako: základy policejního práva, vybrané kapitoly z psychologie, metodika výuky taktiky zákroků v obchodech, zdravotní příprava a osvojení si zásad postupů při poskytování první pomoci.

778faba3e3dc8c6c6db24b403da494ae_XL

Na koho se obrátit? Vzdělávací společnosti a agentury nabízí jak profesní kurzy, tak i kurzy rekvalifikační, které jsou provozovány na základě akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Příkladem může být rekvalifikační kurz „Bezpečnostní a detektivní pracovník“. Rekvalifikační kurzy jsou obecně velmi dobře vnímány a jejich nabídka se pružně přizpůsobuje požadavkům trhu práce.

Úspěšný absolvent tohoto kurzu dostane po složených závěrečných ústních a písemných testech Osvědčení o rekvalifikaci, které je vizitkou, že je absolvent způsobilý a připravený pro tuto práci.

Doplněním vzdělání si můžete zajistit místo

Rekvalifikační kurzy často podstupují i pracovně starší zájemci o tuto práci i pracovníci, kteří si potřebují doplnit znalosti a zaměstnavatel po nich rekvalifikaci požaduje. Dle zákona č. 155/2010 totiž musí mít každý, kdo chce pracovat pro bezpečnostní agenturu či na recepci Osvědčení o profesní kvalifikaci Strážný. Nikdy není pozdě začít a porozhlédnout se po profesním kurzu nebo rekvalifikaci a zajistit si tak dnes velmi žádané místo v tomto odvětví.

zdroj fotografií: abasco.cz, shutterstock

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*