Vyberte si tábor s výukou angličtiny

Před pár dny si děti vyzvedly vysvědčení. Povinnosti končí a je čas začít si plnými doušky užívat letní radovánky. Mnoho dětí se chystá na tábory. Víte podle čeho vybrat jazykový tábor, aby děti bavil?

Děti tábory milují, my starší na ně máme krásné vzpomínky. Na výběr je celá řada zaměření táborů – od skautských či sportovních táborů přes výukové až po letní soustředění zájmových kroužků. Především tedy vybírejte takový tábor, který dítě bude bavit. Milovník šachů velmi pravděpodobně nebude tábor s výukou angličtiny bavit. Výběr s dětmi konzultujte, letní tábor má být především odměna ne trest.

Jazykový tábor LiteCamp absolvovalo od toku 2010 už 300 dětí

Jazykový tábor LiteCamp absolvovalo od toku 2010 už 300 dětí

Na jak dlouho děti pustit

Portál, který eviduje dětské tábory www.taboreni.cz, má v databázi 67 tábor pro děti s výukou jazyků. V první kroku zvažte, na jak dlouhou dobu chcete děti pustit. Tábory bývají standardně týdenní a 14 denní. Pokud máte letos ještě malé potomky a 14 dní se vám zdá jako dlouhá doba, zvolte příměstský týdenní tábor. Na delší tábor v přírodě se ale můžete zajet podívat. Domluvte se s organizátory, zda nemají den otevřených dveří pro návštěvy. Letos prozkoumejte terén a příští rok už můžete děti pustit bez obav.

Při volbě délky tábora berte ohled na samostatnost a vyspělost vašeho potomka. 4 leté dívence se bude 14 bez rodičů samozřejmě stýskat a spíš než zážitky si domů přiveze trauma. Naopak 10 letý puberťák si vystačí zcela bez problémů.

Příměstské vs. příroda

Dále zvažte, kam by děti měli jet. Pro městské děti je jednoznačně zajímavější vyjet na tábor do přírody. Přece jen města mají jistě za celý rok až dost. Nemluvě o tom, že si užijí čerstvý vzduch, koupání v rybníce a dobrodružné hry v lese.

tábor

Výuky v přírodě je pro děti zajímavější

Příměstské tábory mohou být výborné řešení pro menší děti, nebo děti, které z jakýchkoliv důvodů nemohou odjet na delší dobu z města.

Někdy se rodiče zdráhají do přírody děti pustit. Podle psychologů samostatný pobyt dětem prospívá. Naučí je spolehnout se na sebe a zodpovědnosti. Tábory jsou ideální výukové prostředí, protože děti mají dostatek volnosti a zároveň odborný dozor a kvalitní zázemí.

Vybírejte kvalitní výuku

Klaďte důraz na kvalitu výuky i v létě. Nejvyšší kvalitu vzdělávání vám budou garantovat jazykové školy. Pokud vaše dítě do jazykové školy chodilo během školního roku, bude navíc na táboře znát lektory a další děti. Nebojte se ptát, zajímejte se o metodu výuky. Děti by se měly bavit nikoli šprtat slovíčka nazpaměť.

„Naším cílem je děti naučit angličtinu příjemným a hlavně přirozeným způsobem, aby jí nejen porozuměly, ale také aby ji měly rády a nebály se jí,“ říká Dáša Hrubá, koordinátorka tábora Lite Camp, se kterou jsme si o campu povídali. Lite Camp organizuje jazyková škola LITE je to momentálně jediný tábor c s výukou angličtiny, který probíhá v přírodě. Konkrétně děti jezdí na Horskou chatu Radost v Orlických horách nebo do Bělé u Pelhřimova. V obou případech kladou organizátoři přísné podmínky na zázemí.

Kolik stojí tábor s výukou angličtiny?

Jazyková škola Typ tábora Počet dnů cena
Lite Tábor v přírodě 14 dnů 7 800 Kč
Channel Crossings Příměstský tábor
(Praha Radotín)
5 dnů 2 990 Kč
Jipka Příměstský tábor
(Praha Palmovka)
5 dnů 3 500 Kč
Spěváček Příměstský tábor
(Praha 6)
5 dnů 3 600 Kč

Veškeré informace jsou převzaty z www.taboreni.cz a www.lite.cz

Jak probíhá jazykový tábor

Program většiny táborů je dost podobný. Děti mají pravidelný režim, budíček a večerku, která se může lišit podle věku dětí. Den začíná snídaní okolo 8. hodiny, dopoledne probíhá výuka v malých skupinkách podle úrovně. Výuka samozřejmě probíhá hrou, velmi často venku v přírodě. Po obědě bývá polední klid a následuje klasický táborový program plný her.

Tábory mívají etapové hry, kdy mezi sebou týmy děti soutěží. Samozřejmostí bývá také táborák.

Opékání buřtů k táboru prostě patří

Opékání buřtů k táboru prostě patří

„Letos připravujeme etapovou hru s náměte  po Stopách Walta Disneyho,“ říká koordinátorka tábora jazykové školy LITE Dagmar Hrubá, „V každém týmu jsou děti od nejmladších po nejstarší. Toto rozdělení se nám velmi osvědčilo. Je nádherné sledovat, jak jsou velké děti trpělivé vůči mladším, s ochotou jim ve všem pomoci a povzbudit je. A zároveň se malé děti učí od těch velkých různým dovednostem.“

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*