Jak vybrat vhodné osvětlení kanceláří

Vybírali jste někdy osvětlení do kanceláří či provozu v interiéru? Většinou řešíte rozpočet, intenzitu světla, náklady a podobně. A víte, že světlo má také vliv na výkonnost a soustředění?

Vliv světla na naše zdraví často podceňujeme. Při nevhodném výběru osvětlení může některé vaše kolegy či zaměstnance bolet hlava, nebudou se moci soustředit a pak pochopitelně budou odvádět mnohem horší práci. Naopak výběr vhodných světel napomáhá koncentraci, ale také má pozitivní vliv na naši náladu.

Jaké osvětlení se hodí do kanceláří?

Během dne se mění intenzita denního světla. Takové světlo je našemu oku nejpřirozenější. Moderní technologie nám umožní simulovat denní světlo. Využijte toho. Instalujte takový typ svítidel, aby si zaměstnanci mohli sami během dne měnit způsob osvětlení podle svého přání.
shutterstock_174876011
Některé typy světel mají tendenci místnost opticky zmenšit nebo zvětšit. Pokud vám osvětlení místnosti zmenšuje, budou se v nich lidé cítit stísněně. To samozřejmě negativně ovlivní cokoli, co se pokouší dělat. V tomto případě je nejlépe zkonzultovat řešení se světelným technikem, který vám poradí a vytvoří návrh vhodného kancelářského osvětlení.

Klasické žárovky nebo LED?

Pokud chcete na osvětlení kanceláří ušetřit, sáhněte po LED diodách. Spotřebují méně energie a zároveň jsou šetrnější k přírodě. LED osvětlení má i celou řadu dalších výhod. Například dlouhou životnost, na rozdíl od klasických žárovek nemají vlákna, která by se mohla přehřát a „prasknout“.

Klasické žárovky nejsou vhodné na rychlé vypnutí a zhasnutí. Vhodnou volbou nejsou ani tzv. úsporné žárovky, delší dobu se „žhaví“ a vydávají jen tlumené světlo. Sice to šetří žárovky i energii, ale naši očím to vůbec neprospívá.

Do výběru osvětlení kanceláře je vhodnější investovat a vybírat podle kvality, veškeré investice se vám vrátí. Pokud potřebujete osvětlit větší open space, nechte si navrhnout řešení od odborníků. Světelný technik vám přesně řekne, jaký typ světla a proč byste měli mít.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*