Jak se naučit anglicky snadno a rychle

Existuje celá řada metod, jak se naučit cizí jazyky. Pravdou ale je, že snadné to není nikdy. Přesto pro vás máme pár tipů, jak se naučit mluvit anglicky za krátkou dobu a hlavně zábavně.

Obecně se říká, že nejlepší cesta, jak zvládnout jazyk je odjet do ciziny. Ne každý má možnost sebrat svých pět švestek a odjet. Také bychom to nedoporučili úplným začátečníkům. Jen poněkud drastická cesta, pokud si nedokážete ani koupit rohlíky.

Metoda, jak se učit angličtinu

Nejlepší možnost je vybrat si kvalitního lektora, který s vámi poladí gramatiku a bude vás opravovat. Krom toho můžete zkusit některý z našich tip níže. Vyberte si to, co vás bude bavit. Protože základní kámen úspěchu je motivace J

Nejsnáze se naučíte jakýkoli cizí jazyk, když se učíte přirozeně. Tak jste ostatně kdysi učili češtinu, ačkoli je to jeden z nejtěžších jazyků světa a nemáte s ní dnes žádný problém. Přirozené učení je základem vzdělávací metody LITE – základem je poslouchat a postupně se učit základní slova.

Triky, jak zvládnout jazyk

Poslouchejte

Sledujte své oblíbené seriály a filmy v originálním znění. Ideálně s anglickými titulky. Leccos odposlechnete. Ze začátku možná budete rozumět jen chabě. Pusťte si tedy to, co trochu znáte nebo něco jednoduššího. Zbytek odvodíte z kontextu.

Doporučit můžeme pohádky, zaprvé je alespoň trochu znáte a také jsou méně jazykově náročné, než shakespearovská klasika.

Čtěte

Jakmile jazyk trochu ovládnete, je dobré si zažít i jeho psanou formu. Půjčte si knihy v originále, nebo si čtěte třeba zahraniční blogy a noviny.

Opět lze vřele doporučit dětské knihy. Mou první byl například Harry Potter. Neporozumíte nepochybně každé slovo, ale soustřeďte se na kontext.

Aby to nebyla nuda, zkuste přednášky z TED Talks. Nabízejí se přednášky z různých oborů, bez výjimky jsou určené laické veřejnosti, uvidíte, že vás nadchnou.

Budujte slovní zásobu

Slovní zásoba se nejlépe buduje čtením. Tak si ji budují děti v češtině. Další trok jsou oblíbené písně. Najděte si originální text, naučte se jej a zpívej si spolu s Adele nebo Frankem Sinatrou. Velmi přirozeně se tak naučíte nová slova a to i v kontextu.

Poslech na písničkách si můžete trénovat zde. Skvělý vynález jsou audioknihy, můžete se tak učit i cestou do práce.

Obklopte se angličtinou

Přepněte si Facebook, e-mail, prohlížeč či telefon do angličtiny. Když bude angličtina všude kolem vás, lépe si ji zažijete.

konverzace

Trénujte konverzaci

Bez nácviku konverzace to nepůjde. Potřebujete získat jistotu. Mluvte sami se sebou nebo na svého psa anglicky. Malé děti si také žvatlají pro sebe, když trénují nová slova.

Během přípravy večeře si zkuste nahlas říct, jaký jste měli den, co budete dělat o víkendu nebo popište zajímavá článek, který jste právě četli. To vše vám pomůže překonat ostych.

Rozhodně je dobré mluvit i s ostatními. Vyberte si vhodný kurz či lektora konverzace, kde bude lektor, který může opravit případné chyby ve výslovnosti.

Najděte si svého penfriend

Penfriend je kamarád na dopisování. Netřeba využívat služeb pošty. Povídat si s cizinci můžete na sociálních sítích HowDoYou.Do nebo Speaky.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*