Hrajte si a učte se na počítači

Počítač nebo tablet nemusí být jen ztráta času. Nechte děti cvičit si jemnou motoriku, trénovat angličtinu a ještě si u toho povídat s oblíbenými kreslenými postavičkami. Vybrali jsme pro vás několik naučných her, kterými se vaše dítě může rozvíjet.

My rodiče často považujeme moderní technologie za nevhodné hračky pro děti.  Řídit se radami v populárních časopisech není řešení. Pak se pohybujete z jednoho extrému do druhého. Pokud dítě tráví čas u počítače smysluplně, může pro něj být tento čas přínosný. Navíc se naučí pracovat s technologiemi a naučí se, že počítač je k práci i k zábavě, což s emu jistě bude jednou hodit.

Počítačové hry jsou pro děti přínosné

Přínosná počítačová hra musí samozřejmě splňovat jistá didaktický kritéria, musí mít logickou stavbu, zábavný příběh i motivační prvky. Psycholožka PhDr. Jana Zapletalová doporučuje především  logické hry, které nutí děti přemýšlet.

„Počítačová hra může rozvíjet schopnost dítěte orientovat se v prostoru, může rozvíjet logické myšlení, verbální dovednosti, schopnost strukturovat a plánovat,“ vyjmenovává Zapletalová.

Učíme se hrou

Existuje celá řada dětských portálů plných her i video příběhů, ze kterých se děti mohou naučit poslechem.  Učit hrou se dají barvy, abeceda, slovní zásoba i slovotvorba. Hrou vždy provází kreslené postavičky, které s dětmi během celé hry mluví vynikající angličtinou. Děti si tak mohou vyzkoušet to, to se naučili ve školce. Vybrali jsme z desítek několik nejzajímavějších:

aj familly treeFamily tree

Naučte své dítě pojmenovat jednotlivé členy rodiny. Family tree je interaktivní hra pro předškoláky a prvňáčky.

Na portálu najdete i další hry na procvičování základních slovíček od jídla před oblečení až po jednotlivá povolání.

Zahrajte si hru


 

Aj-sezamová uliceAngličtina se Sezamovou ulicí

Chlupaté loutky mohou děti provést celou řadou her. Hry jsou vhodnější pro starší děti, mohou podle poslechu trénovat rýmy či tvořit slova v písmenkové polévce.

Pro menší děti se skvěle hodí hra Dress Up Time nebo mohou si pustit veselé příběhy.

Zahrajte si hry


sarah a duck

Poslouchej a uč se

Pro předškoláčky se výborně hodí také interaktivní vide se Sárou a její kačenkou. Postavičky dítě provádí domem, učí je vyjmenovat základní slovíčky, ale trénují i pozornost, motoriku a hlavně na dítě neustále mluví pouze angličtinu.

Pusťte si videa Sarah&Duck

 

Počítače nemohou nahradit učitele

Hry by ale měly vždy sloužit jako doplněk ke klasické výuce.  Nic totiž nenahradí učitele, který dítě pochválí nebo opraví, pokud chybuje. Hry slouží malým dětem spíše k poslouchání, opakování slovíček a podobně. Proto věnujte čas výběru kvalitní mateřské školky s rozšířenou výukou angličtiny. Děti si v anglické školce hrají, zpívají a přirozeně se tak učí mluvit.

Jak si vybrat kvalitní školku? Jen v Praze jsou školek desítky, ne-li stovky. Navštivte školku osobně, dívejte se na chování učitelek, doprovodný program i kroužky. Kvalitní školka také nabízí možnost přijít i s vaší ratolestí na zkoušku na jeden den. To vše vypovídá o kvalitě. Přečtěte si celý článek o tom, jak si vybrat vhodnou školku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*