Evidujte knihu jízd elektronicky, ušetříte

Pokud máte ve firmě víc aut, jistě vedete knihu jízd. A víte kolik administrativy a práce s tím je spojeno. Zjednodušte si práci!

Ze zákona nemusíte jízdy ve firmě nijak evidovat. Většina firem ji ovšem vede i tak. Umožňuje to zaměstnavateli mít představu o provozu a pohybu firemních aut. Často se také používá pro odpočty z DPH.

 

Evidujte elektronicky

Elektronická kniha jízd ušetří náklady a zároveň je pohodlnější pro zaměstnance. Kdo by chtěl v dnešní době sebou vozit papírovou knihu a zapisovat každý svůj krok?

Elektronické knihy umí vše co ty klasické tištěné a navíc vás souhrnně informují, případně je možné si exportovat statistiky a další data, která potřebujete.  Vaši zaměstnanci nemusí dělat prakticky nic, pouze zapnout sledovací režim v autě. Můžete tak snadno sledovat náklady, zejména na pohonné hmoty. Program vám také nabídce možnosti optimalizace, pokud například utrácíte příliš za benzín nebo vyžíváte příliš dlouhé trasy.

nl_11_119

Pokud máte vícero aut, můžete pomocí systému sledovat pohyb všech aut po celé Evropě. Systém vám ukáže polohu auta na mapě. Což je skvělé, pokud vám někdo auto odcizí, můžete tak obratem informovat policii, kde se vůz nachází.

Jak funguje elektronická evidence?

Do firemních aut se nainstaluje mobilní komunikační zařízení, které zachycuje GPS a neustále sleduje pohyb vozů. Systém automaticky zaznamená ujeté kilometry, dobu jízdy včetně případných kolon a zdržení a trasu.

Pokud řidič používá auto pro soukromé účely, což se často stává na příklad u obchodních zástupců, přepne systém z režimu „služební jízda“ do režimu „soukromá jízda“. Tímto vypne sledování vozu v knize jízd. Vaši zaměstnanci tak mohou snadno vykazovat své cesty a přitom nepřijdou o soukromí, pokud využívají vůz i soukromě.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*