Doučování angličtiny: sám s lektorem nebo ve skupině?

doučování angličtiny v LITE Praha

Jen si povzdechnete, když zaslechnete někoho v okolí mluvit plynně anglicky? Uměli jste komunikovat v cizí řeči, ale všechno jste pozapomněli nebo se řadíte do skupiny věčných začátečníků, kteří nikdy nepokročili o úroveň dál? Přemýšlíte o doučování angličtiny?

Tak toto je článek přesně pro vás! Přinášíme vám srovnání skupinové a individuální výuky, protože každá z těch to dvou typů výuky má něco, co ta druhá naopak nemá.

Individuální výuka: podle vás a tváří v tvář

Lektor s vámi probere přesně látku, kterou si přejete zopakovat. Stále plavete v předpřítomném čase? Stačí říct a to, kde se necítíte jistí, máte možnost probrat hlouběji než při skupinové výuce. Doučíte se to, co skutečně potřebujete. Velkou výhodou výuky tváří v tvář je to, že lektor může čas výuky přizpůsobit a může přijet i k vám domů nebo do práce. Při individuální výuce vidíte velký progres díky tomu, že 80 % času s lektorem mluvíte, stejně jako při skupinové výuce. Ovšem z praxe víme, že jeden lektor vám po delší dobu nemusí vystačit, mnohem rychleji vyčerpáte všechny možné konverzační témata a akčnější jedince mohou začít lekce i nudit.

shutterstock_133245344

Doučování angličtiny

Skupinová výuka: nemá s tou školní nic společného

Možná že ve vás pojem skupinový výuka evokuje představu školní výuky jazyků, z které si nikdo nic pořádného neodnesl. Skupinová výuka v jazykové škole LITE nemá s výukou jazyků na školách vůbec nic společného. Mluvili jste ve škole opravdu anglicky nebo hodiny začínaly obvyklým povelem: Open your books on page seven and look at exercise two? Brrr! Možná odtud plyne vaše nedůvěra. Mnoho jazykových škol používá moderní a prověřené výukové metody. Třeba skupinová výuka v LITE je o mluvení, mluvení a zase jednou mluvení, a díky tomu jsou výsledky skvělé. To, že kolem sebe máte další studenty, vás zbaví ostychu mluvit před ostatními. Dalším příjemným bonusem je to, že poznáte nové lidi, možná budoucí kamarády nebo přátele.

Na závěr krátké shrnutí. Komu sedne individuální a komu skupinová výuka?

Individuální výuka je nejefektivnější pro:

  • vytížené studenty, pro které je přizpůsobit se času skupinové lekce téměř nadlidský výkon
  • ty, kteří se chystají např. na pracovní pohovor, do zahraničí a potřebuji se na tyto situace konkrétně připravit
  • studenty, kteří vědí, kde jsou jejich jazykové mezery a chtějí na nich pracovat
  • ty, kteří mají rádi svůj prostor a komunikaci jeden na jednoho

 Skupinová výuka je nejefektivnější pro:

  • studenty, kteří touží odbourat strach z mluvení před ostatními
  • ty, kteří mají rádi interakci a komunikaci ve skupině
  • studenty, kteří rádi poznají nové tváře
  • ty, kteří chtějí vidět pokrok během velmi krátké doby

Každá výuka má svá specifika a je jen na vás, které dáte přednost. Ovšem v moderních jazykových školách se vyučuje cizí jazyk způsobem, jakým jste se učili ten mateřský. Bez učebnic, bez nekonečného vyplňování gramatických cvičení, tedy hlavně mluvením.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*