Procvičte angličtinu jako dobrovolník

Chcete si v létě pocvičit angličtinu a zároveň se věnovat prospěšný projektům a třeba vidět kus světa? Staňte se dobrovolníkem. Existuje celá řada projektů, počínaje péčí o děti, přes opravování památek nebo práci na farmách. Obvykle se jedná o několika týdenní pobyty.

Kam můžu jet

Podobné projekty najdete kdekoli na světě. Můžete si vybrat třeba podle regionu, který chcete vidět. A po skončení dobrovolnictví můžete cestovat. V dalším odstavci vám poradíme, jak cestování zafinancovat.

shutterstock_113314873

Mezi nejoblíbenější lokality patří anglofonní země – především Británie, Irsko a Nový Zéland. Vycestovat ale můžete i do exotických zemí jako Ghana či Tibet. Celý výlet je dobré naplánovat si ve spolupráci s nějakou organizací. Existuje jich celá řada. Budete tak míst jistotu, že kamkoli pojede, budete mít zajištěné základní zázemí.

Co budu dělat

Pole aktivit je prakticky neomezené. Vybírejte podle toho, co vás baví nebo čemu se chcete věnovat v budoucnu. Studujete stavebnictví? Pak jeďte pomoci budovat studny či mosty v Africe. Jste učitel? Můžete vyučovat angličtinu děti v Nepálu. Milujete památky a historii? Pak můžete vyrazit do Anglie opravovat hrad z období rané gotiky. Jakákoli aktivita se vám bude hodit do životopisu.

Dobrovolníci samozřejmě mají i dostatek volného času. Někdy vám dokonce hostitelé připraví i výlety po okolí. Bývá zvykem, že dobrovolníci dostávají i malé kapesné.  Většina dobrovolníků použije veškeré vydělané peníze na cestování a poznávání okolí.

Na co nezapomenout

Budete potřebovat alespoň základní konverzační znalost angličtiny. Pokud si příliš nevěříte, zapište se na kurz ještě v Čechách. Ubytování a stravu sice budete mít zajištěnou, ale jistě budete chtít mluvit a rozumět ostatním.

shutterstock_209402092

Pokud se chystáte do Afriky či Asie nezapomeňte na očkování proti nemocem. Organizace se, kterou pojedete, vám poradí, zda jsou očkování potřeba a jaká. A samozřejmě pokud se chystáte také trochu cestovat, vezměte si turistického průvodce. Nezapomenete tak navštívit žádnou zajímavost.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*