Angličtina jako životní styl

Angličtina totiž není „jen“ jazyk, kterým se domluvíte téměř všude na světě. Angličtina je životní styl. Je to jiná úroveň. Něco jako šestý smysl. Lidé, kteří umí dobře anglicky, mají jiné možnosti, jinak se staví k příležitostem a situacím, které je potkají, a mají téměř neomezený přístup k informacím z celého světa – žijeme přece v informačním věku! Zvládnete-li angličtinu, váš život se stane minimálně o něco příjemnějším a bohatším.

Je to podobné, jako kdybyste místo MHD začali jezdit autem

Najednou už se nemusíte mačkat v přeplněné tramvaji, kdykoli si uděláte výlet do přírody za městem nebo se sobotním nákupem se nemusíte tahat, ale naložíte ho do kufru. Zkrátka a dobře, jste mnohem rychlejší, máte větší pohodlí, dostanete se dál a máte podstatně více možností a příležitostí! Podobné je to s angličtinou.

Úroveň „Škoda Felicia“

Jestliže zvládnete angličtinu alespoň na této úrovni, tak už vás turisté v centru Prahy nebudou děsit. Právě naopak, udělá vám radost, že dokážete poradit někomu z cizí země. Nemluvě o tom, že někdy narazíte na opravdu sympatické lidi a rádi s nimi prohodíte i pár slov navíc. A když si potřebujete zvednout náladu dobrým skutkem, stačí najít turistu s mapou, těch je v centru habaděj.

Úroveň „Škoda Fabia“

Když se posunete s angličtinou dál a začnete „řídit Fabii“, angličtina už je jednoznačně vaším pomocníkem, jako vaše pravá ruka. Úplně jinak si užijete třeba dovolenou a cestování. Domluva na recepci nebo v restauraci není horor, ale příjemné uplatnění vašich schopností a znalostí. Na pláži se seznámíte s mladým párem odněkud z Irska, mile si popovídáte, dostanete od nich skvělé tipy na výlety lodí a na oplátku jim doporučíte výbornou restauraci. Je to dobrý pocit.

Úroveň „Škoda Superb“

Když neusnete jedním úspěchem a posunete se ještě dál, můžete se „vozit v Superbu“. Do životopisu už s jistotou uvádíte pokročilou znalost angličtiny a máte hned daleko větší šance. Vaše možnosti na pracovní místa nebo pozice se možná i zněkolikanásobí. S přehledem zvládáte pracovní pohovory, můžete se ucházet o práci v zahraniční firmě nebo, jste-li student, můžete vyrazit na studijní pobyt. Otvírají se vám nová a nová dobrodružství. S angličtinou pomáháte kolegům, spolupracovníkům, dětem – jste užiteční a je to radost.

Úroveň „Mercedes, BMW nebo Audi“

Nejde to tak rychle, ale s pílí a vytrvalostí je možné se tam dostat. Mluvit anglicky vám pak dělá opravdu radost. Užíváte si to. Vaše angličtina je vaše chlouba. Umíte elegantně přeřazovat z jednoho času na druhý, stejně jako konverzovat na nejrůznější témata, takže nevynecháte žádnou příležitost, kdy je možné s někým promluvit anglicky. Odebíráte zahraniční streamová videa, posloucháte anglicky mluvící řečníky, sledujete živé přenosy v angličtině a dostanete se k informacím, které byste v češtině vůbec nenašli.

Účastníte se přednášky zahraničního hosta ve vašem oboru a po přednášce zajdete s ním a dalšími zahraničními účastníky na večeři. Konverzujete, dozvíte se spoustu zajímavých informací z oboru i z jejich osobního života, navážete kontakty a získáte přátele z různých koutů světa. Získali jste svobodu! Angličtina se stala součástí vašeho života. Je to váš šestý smysl. Setkáváte se s ní všude a používáte ji, kdykoli chcete. Vaše porozumění světu obrovsky vzrostlo a váš život získal nový rozměr.

 

Zdroj: Jazyková škola LITE – kurzy angličtiny

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude nikdy zveřejněna.


*